ARiMR deklaruje, że wypłata dopłat za rok 2016 nie jest zagrożona

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 10 maja 2017 08:41

ARiMR deklaruje, że wypłata dopłat za rok 2016 nie jest zagrożona fot. shutterstock

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do 8 maja 2017 r. wydała decyzje w sprawie przyznania płatności bezpośrednich dla 1,306 mln rolników, czyli 96,7% składających wnioski.

ARiMR deklaruje, że do 11 maja "wypłaci rolnikom w ramach płatności bezpośrednich kwotę w wysokości ok. 13,51 mld zł, co stanowi ok. 91,1% koperty finansowej".

Tempo wypłat płatności bezpośrednich za rok 2016 jest znacząco wyższe od tempa płatności za rok 2015, dla okresu do 8 maja wypłacono o 2,25 mld zł więcej.

Pozostałe płatności są realizowane i zgodnie z obowiązującym prawem środki zostaną wypłacone do końca czerwca 2017 roku. ARiMR, mimo prób wywierania nacisku, rozwija własne zasoby teleinformatyczne, które w przyszłości pozwolą uniezależnić się od zewnętrznych wykonawców.

Pojawiające się co jakiś czas w przestrzeni medialnej informacje o rzekomych kłopotach Agencji z wypłatą środków należnych rolnikom są wynikiem walki konkurencyjnej wykonawców systemów IT dla ARiMR. Agencja nie zamierza brać udziału w tego typu rozgrywkach, gdyż nie służą one dobru polskich rolników.

ARiMR mimo prób wywierania nacisku, rozwija własne zasoby teleinformatyczne, które w przyszłości pozwolą uniezależnić się od zewnętrznych wykonawców. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM