Appolonia: Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców mogą spowodować falę bankructw - video

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 10 czerwca 2016 10:07

Appolonia: Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców mogą spowodować falę bankructw - video Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia / fot. PTWP

- Utrudnienia nabywania czy posiłkowania się pracą pracowników ze Wschodu spowoduje zawyżenie kosztów pracowniczych i wzrost cen produktów. A jeżeli nie, to nastąpi fala bankructw, która dotknie poszczególnych sadowników i będzie znacznie szersza niż to co może wywołać rosyjskie embargo – mówił na EEC 2016 w Katowicach serwisowi www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia.

Michał Lachowicz dodał, że utrudnienia w zatrudnianiu cudzoziemców nie spowodują żadnej zmiany na rodzimym rynku pracy. - W Polsce mamy bezrobocie, które jest nie związane z brakiem pracy tylko z niechęcią bezrobotnych osób do jej podjęcia. Tego bezrobocia nie wyeliminujemy – przyznaje.

Według niego, również kierunek prac dotyczących prawa wodnego jest niepokojący. - Do produkcji jednego jabłka potrzeba około 70 litrów wody. W przypadku kiedy za litr wody będziemy płacić około dwóch złotych to rachunek jest prosty. Oczywiście częściowo ta woda spada z nieba, jednak w pewnej części jest wspierana z nawodnień – tłumaczył szef Appoloni.

- Liczymy na to, że nowa ustawa o prawie wodnym będzie pro-agro-biznesowa i nie będzie blokować dalszego rozwoju tego sektora gospodarki. Potrzebne są negocjacje, konsultacje społeczne, żeby stworzyć ustawę, która nie spowoduje recesji w polskim sektorze żywnościowym – przyznał Michał Lachowicz.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM