ANR wznawia zawieranie umów sprzedaży ziemi

Autor: www.sadyogrody.pl/ANR 26 listopada 2015 13:05

ANR wznawia zawieranie umów sprzedaży ziemi ANR poinformowała, że w celu zabezpieczenia interesów rolników indywidualnych ANR poinformowała, że w celu zabezpieczenia interesów rolników indywidualnych 25 listopada Waldemar Humięcki, p.o. prezesa Agencji, polecił dyrektorom oddziałów terenowych i filii agencji wznowienie zawierania umów sprzedaży z kandydatami na nabywców/ fot. shutterstock

ANR poinformowała, że w celu zabezpieczenia interesów rolników indywidualnych 25 listopada Waldemar Humięcki, p.o. prezesa Agencji, polecił dyrektorom oddziałów terenowych i filii agencji wznowienie zawierania umów sprzedaży z kandydatami na nabywców (w tym dzierżawców), wyłonionymi w przetargach ograniczonych skierowanych dla rolników indywidualnych na powiększenie gospodarstw rodzinnych.

Decyzja ta dotyczy również kandydatów na nabywców i dzierżawców wyłonionych w przetargach nieograniczonych. Tam gdzie nie odbyły się przetargi, a rolnicy wpłacili wadia, środki pochodzące z wadiów będą wypłacane rolnikom niezwłocznie.

- Działania podjęte przez Agencję są spowodowane troską o prawidłowe rozdysponowanie Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz zabezpieczenie interesów gospodarstw rodzinnych, opartych na własnej pracy rolników i członków ich rodzin" - poinformowała ANR. Waldemar Humięcki powołał grupę roboczą, składającą się z pracowników kontroli wewnętrznej i audytu, celem zweryfikowania wszystkich transakcji pod względem prawnym, formalnym i merytorycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM