ANR w 2015 roku nabyła ponad 1200 hektarów gruntów rolnych

Autor: www.sadyogrody.pl/ANR 07 stycznia 2016 10:53

ANR w 2015 roku nabyła ponad 1200 hektarów gruntów rolnych W 2015 roku w ramach ustawowego prawa pierwokupu ANR nabyła ponad 1200 hektarów gruntów rolnych/ fot. shutterstock

Rzecznik Agencji Nieruchomości Rolnych poinformował, że w 2015 roku w ramach ustawowego prawa pierwokupu ANR nabyła ponad 1200 hektarów gruntów rolnych.

Rzecznik prasowy ANR stwierdził, że nadrzędnym celem realizowania przez ANR prawa pierwokupu jest pozyskiwanie gruntów w celu poprawy struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych. Nabyte nieruchomości zostaną zaoferowane rolnikom indywidualnym na powiększenie gospodarstw rodzinnych. Aktywnie ANR nabywała grunty w drodze pierwokupu w końcu roku.

- Między innymi na początku grudnia 2015 r. Agencja Nieruchomości Rolnych skorzystała z ustawowego prawa pierwokupu w stosunku do dwóch nieruchomości (w tym jednej zabudowanej) położonych w woj. warmińsko-mazurskim (powiat Iława, gm. Iława i Susz, obręby – Kamionka, Szczepkowo, Szymbark, Kamieniec, Dąbrówka) o łącznej powierzchni prawie 680 hektarów. W tym przypadku decyzje o pierwokupie zostały poparte wnioskami Warmińsko–Mazurskiej Izby Rolniczej oraz rolników indywidualnych zamieszkałych na terenie gmin Iława, Kisielice i Susz, których gospodarstwa położone są w pobliżu, a którzy są zainteresowani ich powiększaniem w drodze stabilnej i trwałej dzierżawy – skomentował. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM