AGROunia nie pozwie ministra za nazwanie rolników „pustką intelektualną”www.farmer.pl - 24 kwietnia 2019 15:23


AGROunia nie pozwie do sądu ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego za nazwanie manifestujących rolników „pustką intelektualną”. Na początku maja AGROunia zapowiada kolejny protest. Tym razem ma być skierowany bezpośrednio do premiera Mateusza Morawieckiego.


- Uznaliśmy, że nie jest priorytetem uczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie jest granica słów, których powinien używać, a których nie – powiedział dziś przedstawiciel AGROunii Juliusz Pająk, odnosząc się do wypowiedzi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który 3 kwietnia, po manifestacji rolników w Warszawie, stwierdził: Odbyłem kilka rozmów z przedstawicielami protestujących i z przykrością muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną.

Na te słowa od razu zareagował lider AGROunii Michał Kołodziejczak, który nazwał je wówczas „hańbą”. Kilka dni później minister Ardanowski otrzymał pismo wzywające do przeproszenia za te słowa i wpłaty tysiąca złotych na rzecz jednego z hospicjów dla dzieci w Warszawie. Minister Ardanowski do dziś tego nie zrobił. - Mamy informacje, że pętla coraz bardziej się zaciska na szyi ministra Ardanowskiego związana z jego dymisją, dlatego nie będziemy marnować czasu i pieniędzy na pozew przeciw niemu - skwitował decyzję AGROUnii Juliusz Pająk.

Więcej: farmer.