29 kwietnia ARR poda dostępne ilości produktów do wycofania

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 17 kwietnia 2016 17:43

29 kwietnia ARR poda dostępne ilości produktów do wycofania Agencja Rynku Rolnego informuje, że 29 kwietnia zostaną podane po publicznej wiadomości informacje o dostępnych ilościach produktów - jeśli takie będą - do rozdysponowania w ramach embargo / fot. shutterstock

Wycofanie owoców i warzyw z rynku – zwłaszcza jabłek – jest w obecnej sytuacji najlepszym sposobem na uzyskanie godziwego wynagrodzenia za produkty. Agencja Rynku Rolnego informuje, że 29 kwietnia zostaną podane po publicznej wiadomości informacje o dostępnych ilościach produktów - jeśli takie będą - do rozdysponowania w ramach embargo.

Karolina Dziewulska-Siwek, rzecznik prasowy ARR informuje, że stan prawny na dzień dzisiejszy przewiduje podanie do publicznej wiadomości wolnych ilości owoców i warzyw do rozdysponowania w dniu 29 kwietnia 2016 r.  - Ogłoszenie ukaże się na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego. Powiadomienia będzie można składać od 4 maja br. w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego właściwych dla miejsca zamieszkania lub siedziby producenta. Jeśli oczywiście takie ilości będą dostępne do rozdysponowania - podkreśla.

Według Mirosława Maliszewskiego, nowy nabór (jeżeli będzie) nie zmieni sytuacji, gdyż jego rozmiary będą stosunkowo niewielkie. - Szkoda, że Komisja Europejska znów zbyt powolnie reaguje. Ceny zaczęły gwałtownie spadać i brak naboru może pogorszyć jeszcze sytuację. Poza tym zasady powinny być nieco inne. Chodzi m.in. o możliwość skierowania owoców lub przetworów z nich do ludności ubogiej poza UE (np. do Syrii) i zwiększenie stawek za skierowanie owoców do biogazowni, co mogłoby uatrakcyjnić ten mechanizm – ocenia Maliszewski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM