15 czerwca mija termin złożenia wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 03 czerwca 2016 08:17

15 czerwca mija termin złożenia wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2016 r. Już niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 r. / fot. shutterstock

Już niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 r. Dzięki decyzji Komisja Europejska, wnioski takie można składać do 15 czerwca. Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.

Jest to decyzja, o którą Polska, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel zabiegał; decyzja w interesie polskich rolników. Mają oni więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.
Podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. Mniej było również błędów we wnioskach.

Jednocześnie ARiMR zachęca rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.

Do 31 maja 1,06 mln rolników złożyło w ARiMR wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.  

Wniosek o przyznanie płatności na rok 2016

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM