Wosk parafinowy i wosk pszczeli chronią kapustę

Autor: Artykuł dostarczony przez firmę Polwax SA. 24 sierpnia 2016 10:15

Wosk parafinowy i wosk pszczeli chronią kapustę fot. materiały prasowe firmy POLWAX SA.

Wosk plastyczny S to szczególny produkt w ofercie spółki POLWAX. Opracowany na potrzeby przemysłu mleczarskiego, znalazł liczne i różnorodne zastosowania w przemyśle rolno-spożywczym. Jednym z najbardziej oryginalnych sposobów jego wykorzystania jest zabezpieczanie silosów i beczek, w których jest przechowywana kwaszona kapusta.

Początkowo wosk plastyczny S służył wyłącznie do powlekania serów podpuszczkowych dojrzewających. Z czasem znalazł kolejne zastosowania w przemyśle spożywczym.

- To jeden z tych produktów, który ma dobrą i mocną pozycję rynkową. Systematycznie przybywa też klientów, a sprzedaż jest na dobrym, stabilnym poziomie – podkreśla Jacek August, dyrektor Biura Sprzedaży Parafin Polwax S.A.

Wchodzące w skład wosku plastycznego S - rafinowane gacze parafinowe oraz wosk pszczeli powodują, że produkt ten może być wykorzystywany między innymi do zabezpieczenia ścian silosów i beczek. Zapewnienie szczelności oraz usunięcie wszelkich uszkodzeń i pęknięć jest niezwykle istotne w przypadku przechowywania produktów spożywczych. Nawet nieznaczne nieszczelności sprzyjają psuciu się żywności i mogą powodować duże straty.

Warto podkreślić, że każdorazowo, zanim produkt zostanie dopuszczony do kontaktów z produktami żywnościowymi, poddawany jest licznym badaniom i testom. Wszystko po to, by zweryfikować jego przydatność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

POZOSTAŁE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM