PARTNER SERWISU

ZSRP: Medialne oczernianie polskich producentów truskawki to celowe działanie

Autor: sadyogrody.pl/ZSRP 14 maja 2018 08:17

ZSRP: Medialne oczernianie polskich producentów truskawki to celowe działanie fot. shutterstock

Związek Sadowników RP nie zgadza się z pojawiającymi się w ostatnim czasie artykułami oczerniającymi polskie truskawki, w związku z czym publikuje komunikat w tej sprawie.

- Teksty dotyczące ,,złowrogiej chemii w polskich owocach’’ nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i nie są potwierdzone żadnymi wynikami badań. Prawdą jest, że sadownicy chcą wyprodukować ładne, okazałe owoce, jednak nie oznacza to, że robią to za wszelką cenę, jak zostało zasugerowane w opublikowanych materiałach - czytamy w komunikacie.

- Polscy sadownicy przestrzegają krajowych i europejskich norm dotyczących stosowania środków ochrony roślin i nawozów, zawsze było to doceniane przez konsumentów, którzy zdecydowanie chętniej wybierali polskie owoce od importowanych. Naszym zdaniem kampania medialna przeciwko polskim truskawkom jest to celowe, wymierzone w rodzimych producentów działanie dążące do wyeliminowania ich z rynku przez zagraniczną konkurencję - czytamy dalej.

W związku ze wspomnianymi wyżej publikacjami medialnymi, Związek Sadowników RP rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko autorom tego typu szkalujących tekstów.

Dodatkowo Związek Sadowników RP przypomina, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie minimum pięciu porcji świeżych owoców i warzyw dziennie.

- Zachęcamy do spożywania smacznych, zdrowych i bezpiecznych polskich truskawek oraz innych owoców! - zachęca ZSRP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM