Zbiory malin w Serbii wzrosną o ponad 7 proc. w tym roku

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: Foodnews 13 sierpnia 2015 11:05

Zbiory malin w Serbii wzrosną o ponad 7 proc. w tym roku Według szacunków ekspertów zbiory malin w Serbii wzrosną o ponad 7 proc. w tym roku/ fot. shutterstock

Według wstępnych danych w bieżącym roku zbiory malin w Serbii wzrosną o ponad 7 proc. wobec roku poprzedniego. Jak poinformował Serbski Urząd Statystyczny, w bieżącym roku zebrane zostanie około 66,2 tys. ton tych owoców miękkich. Średnie plonowanie w bieżącym roku to około 5,99 kg/ha, a łączna powierzchnia upraw malin w Serbii została oszacowana na 11,04 tys. ha - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: Foodnews.

Przy okazji prognoz dotyczących malin zaprezentowano dane dla wiśni – w 2015 roku zebrane zostanie o 2,3 proc. więcej, to jest 91,8 tys. ton, a łączny obszar upraw tych owoców to 13,99 tys. ha. Plonowanie wiśni w bieżącym roku powinno wynieść 6,56 kg/ha. 

Ogółem tegoroczne zbiory owoców w Serbii będą bardzo korzystne za wyjątkiem moreli, a łączny obszar upraw wszystkich owoców w tym kraju oszacowano na 163,0 tys. ha, z czego około 77 tys. ha stanowi powierzchni śliw, 18 tys. ha jabłek, a wspomniane już 11 tys. ha malin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM