Z roku na rok systematycznie rośnie produkcja minikiwi

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 18 listopada 2015 08:39

Z roku na rok systematycznie rośnie produkcja minikiwi Produkcja Minikiwi z roku na rok systematycznie rośnie/ fot. sggw.pl

Produkcja minikiwi jest wciąż nieduża, ale z roku na rok systematycznie rośnie. W Europie liderami w produkcji minikiwi są kraje Europy - Belgia i Holandia. Gatunek ten również jest uprawiany w Nowej Zelandii, Chile, w USA i Chinach – podaje serwis freshplaza.com.

Na rynku dostępnych jest wiele odmian minikiwi. Jedną z ważniejszych jest ‘Bingo’, odmiana wyhodowana w SGGW w Warszawie.

- Produkcja owoców minikiwi jest pracochłonna. Szczególnie w pierwszych latach, plantatorzy muszą poświęcić uprawie tego gatunku dużo uwagi. Ważne są typy gleb, bowiem roślinom nie sprzyjają podłoża zbyt ciężkie. Wyzwaniem mogą być również przymrozki wiosenne, które mogą uszkadzać pąki kwiatowe – komentuje Filip Debersaques z Uniwersytetu w Gandawie.

- Gatunek ten uprawiany jest wyłącznie w otwartych stanowiskach, gdyż produkcja pod osłonami stanowi zbyt wysoki koszt. Owoce minikiwi to bardzo zdrowy produkt – zawierają duże ilości witaminy C (porównywalnie do kiwi). Dzięki jadalnej skórce większa jest zawartość przeciwutleniaczy. Przez kolejne lata popyt na owoce minikiwi będzie systematycznie wzrastał – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM