XI Międzynarodowa Konferencja Sadownicza "Jagodowe Trendy 2015"

Autor: www.sadyogrody.pl 26 stycznia 2015 11:57

W dniach 13-14 lutego br., po raz jedenasty w Kraśniku odbędzie się konferencja poświęcona owocom jagodowym. Oprócz profesjonalnej, ciekawie zaprojektowanej zabudowy stoisk promocyjnych możliwe będzie oglądanie sprzętu sadowniczego w ogrzewanej hali namiotowej. Międzynarodowa obsada gości i prelegentów zapewnia kontynuację ciekawej tematyki skierowanej do producentów.

Jedenasta edycja przynosi kolejne rozszerzenie tematyki. Włączamy istotny udział tematyki ekonomicznej po przez udział w sobotniej części wykładowców związanych z Międzynarodową Konferencją Sadowniczą w Lublinie, która co roku organizowana była na początku grudnia.    

Konferencja "Jagodowe Trendy"  jest jednym z ważniejszych wydarzeń  sadowniczych w Polsce, ale również jest wydarzeniem mierzonym w skali międzynarodowej. Pomysł sadowników produkujących owoce miękkie, który zrodził się jedenaście  lat temu przeistoczył się w wiodącą konferencję obejmującą swoją tematyką pełny zakres owoców jagodowych i pestkowych.

To,  że organizowana jest w województwie lubelskim ma również znaczenie historyczne, gdyż w 2014 roku obchodzono 40-lecie założenia pierwszych towarowych plantacji malin pod potrzeby Rejonowej Spółdzielni Ogrodniczej w Kraśniku, co dało początek lubelskiemu zagłębiu malinowemu.

Sadownicy ze Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej realizują swój projekt z udziałem Starosty Kraśnickiego, który od samego początku jest jej współorganizatorem. Konferencja oparta jest na wiodących środowiskach naukowych w naszym kraju korzystając z dorobku Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - Katedry Sadownictwa oraz Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego IO Brzezna Sp. z o.o. Oprócz wymienionych instytucji swój dorobek doświadczalny i naukowy prezentują również Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Niwa - hodowla roślin jagodowych Sp. z o.o. Brzezna. 

Konferencja od samego początku nie była projektem komercyjno-handlowym. Jej celem było i jest  propagowanie produkcji owoców jagodowych i pestkowych w oparciu o zdobycze nauki i doświadczeń ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli oraz wykazywanie walorów poszczególnych gatunków nie tylko handlowych, ale również ich znaczenie dla konsumenta. 

Konferencja "Jagodowe Trendy 2015" odbędzie się w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji przy Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku (ul. Słowackiego 7). Organizatorem jest Związek Sadowników RP.

Szczegóły na: http://www.polskiesadownictwo.pl/index.php/72-wiadomosci-flash/1597-jagodowe-trendy-na-konferencji-sadowniczej-w-krasniku

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM