Wzrosła powierzchnia upraw truskawek we Francji

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: Agreste Conjoncture 28 sierpnia 2015 13:28

Wzrosła powierzchnia upraw truskawek we Francji O 2 proc. wzrosła powierzchnia upraw truskawek we Francji/ fot. shutterstock

W bieżącym roku o 2 proc. wzrosła powierzchnia upraw truskawek we Francji i wynosi obecnie 3,28 tys. ha. W porównaniu do roku poprzedniego o 1 proc. wzrośnie tegoroczna produkcja, ale za to o 10 proc. zmniejszy się wobec średniej wielkości zbiorów z ostatnich pięciu lat - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: Agreste Conjoncture.

Wstępne szacunki dla francuskich zbiorów truskawki w bieżącym roku to 59,4 tys. ton. Francja wśród państw unijnych ze swoją produkcją truskawek plasuje się z około 5 proc. udziałem.

Największym ich producentem jest Hiszpania z około 26 proc. udziałem w unijnej produkcji oraz Polska z około 14 proc. W minionym, 2014 roku Francuzi wyeksportowali 13,9 tys. ton świeżych truskawek, a zaimportowali w tym samym okresie 86,5 tys. ton. Owoce te wysłano głównie do Włoch – 4 tys. ton i Niemiec – 2,6 tys. ton. W imporcie dominowały natomiast owoce unijne - najwięcej ich zakupiono w Hiszpanii – niecałe 65 tys. ton i Belgii – 7,3 tys. ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM