Włochy: Z powodu upałów zbiory jabłek będą mniejsze

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 16 września 2015 14:03

Włochy: Z powodu upałów zbiory jabłek będą mniejsze Wysokie temperatury latem wpłyną na wielkość zbiorów jabłek we Włoszech/ fot. shutterstock

Produkcja jabłek we włoskim regionie Trento będzie mocno ograniczona na co miały wpływ upały. Jabłka w sadach mają poważne uszkodzenia spowodowane wysokimi temperaturami latem – podaje freshplaza.com.

Eksperci szacują, że ponad jedna trzecia tamtejszej produkcji zostanie przeznaczona do przetwórstwa. Wysokie temperatury uszkodziły owoce w sadach umiejscowionych w dolinach, na wzgórzach sytuacja jest nieco lepsza.

Franco Benamati, dyrektor firmy CIO, uważa, że w sadach położonych na dolinach około 30 proc. Gali trafiło do przetwórstwa ze względu na poparzenia i słabe wybarwienie. Jednak na wzgórzach owoce są wybarwione.

Zdaniem ekspertów prognozy dotyczące wolumenu zbiorów były zbyt optymistyczne, bo wiele rejonów borykało się w tym roku z suszą. W regionie Wenecji Euganejskiej, z powodu upałów wiele jabłek spadło na ziemię i aż 40 proc. owoców Gali trafiło do przetwórstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM