Wielkość tegorocznych zbiorów borówek będzie zależeć od pogody (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 18 maja 2016 09:16

Wielkość tegorocznych zbiorów borówek będzie zależeć od pogody (video) Pior Milewski, prezes zarządu firmy Milbor; fot. P.Pawłowski (ŻelaznaStudio)

- Tegoroczne zbiory borówki amerykańskiej powinny być zbliżone do ubiegłorocznych. Wpływ na to będą miały przymrozki i uszkodzenia pomrozowe, jednak nowe nasadzenia są na tyle duże, że powinny zrekompensować straty związane z warunkami pogodowymi – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Piotr Milewski, prezes zarządu firmy Milbor.

Według niego, w zależności od tego w jaki sposób plantacje były nawadniane, sytuacja na plantacjach jest różna. - Tam, gdzie nawodnienia w zeszłym roku nie było sytuacja jest katastrofalna. Odbije się to bez wątpienia na tegorocznych zbiorach. Tam, gdzie nawodnienie było, to przy odpowiedniej pogodzie i ilości wody plantacje powinny odbić - dodaje. 

Jak mówi, także nagła zmiana temperatur na początku roku w momencie kiedy z plus kilkunastu stopni temperatura spadła do -20 st., spowodowała duże straty w przypadku pąków kwiatowych.

- Wielkość tegorocznych zbiorów zależeć będzie w dużej mierze od temperatury. Na naszej plantacji pogoda póki co nie sprzyja, nie było opadów deszczu. Jeśli jednak odpowiednia ilość deszczu spadnie to sytuacja powinna się poprawić - skomentował Piotr Milewski. 

Firma Milbor Sp. z o.o. od ponad 10 lat uprawia borówki w powiecie płońskim na Mazowszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM