W Rosji powstaną sady jabłoniowe na obszarze 65 tys. hektarów?

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 07 października 2015 12:54

W Rosji powstaną sady jabłoniowe na obszarze 65 tys. hektarów? Aleksander Tkaczow, minister rolnictwa Rosji uważa, że aby uniezależnić się od importu jabłek z krajów objętych embargiem, konieczne jest stworzenie sadów jabłoniowych na powierzchni 65 tys. hektarów/ fot. shutterstock

Aleksander Tkaczow, minister rolnictwa Rosji uważa, że aby uniezależnić się od importu jabłek z krajów objętych embargiem, konieczne jest stworzenie sadów jabłoniowych na powierzchni 65 tys. hektarów. Taki poziom produkcji w kraju zapewniłby 80 proc. zapotrzebowania na owoce w kraju – podaje fruit-inform.com.

Minister rolnictwa chce aby na obszarze 65 tys. hektarów powstały sady jabłoniowe. Taki rozwój sadownictwa w Rosji zapewniłby 80 proc. zapotrzebowania na jabłka w kraju.

Jak powiedział, aby uniezależnić się od importu jabłek z krajów objętych embargiem potrzeba kilku lat. Według jego obliczeń koszt założenia 1 ha sadu wymaga nakładu około 2 mln rubli. Trzeba również pamiętać, że drzewa wejdą w pełne owocowanie dopiero po 5-6 latach.

Jednak jak zapewnia minister rolnictwa Rosji, substytucja importu jest konieczna a kluczem do tego jest intensyfikacja produkcji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM