W polskich chłodniach przechowywanych jest 799 tys. ton jabłek

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl 22 marca 2017 10:29

W polskich chłodniach przechowywanych jest 799 tys. ton jabłek

Sezon sprzedaży jabłek w pełni. Mimo iż popyt jest stosunkowo wysoki to ceny nie spełniają oczekiwań sadowników. Jak wynika z danych opublikowanych przez WAPA (Światowe Stowarzyszenie Producentów Jabłek i Gruszek) w ciągu miesiąca od stycznia do lutego upłynniono prawie 200 tys. polskich jabłek. W lutym natomiast zapasy zmniejszyły się o kolejne 227 tys. ton.

Według danych przekazanych przez WAPA na dzień pierwszego lutego w polskich przechowalniach przechowywano 1,026 mln ton jabłek. Oznacza to, że w ciągu miesiąca (od pierwszego stycznia) upłynniono 197 tys. ton owoców. W analogicznym okresie rok temu wolumen zapasów wynosił 1,070 mln ton jabłek.

Z informacji przekazanych przez prof. Eberharda Makosza wynika, że zapasy jabłek w dniu pierwszego marca w Polsce wynosiły 799 tys. ton. Rok temu przechowywanych było nieco więcej owoców - 804 tys. ton. Zapasy w Polsce w lutym zmniejszyły się o 227 tys. ton. To wynik gorszy od tego sprzed roku, kiedy to upłynniono 266 tys. ton jabłek, co oznacza, że w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej dynamika eksportu spowolniła. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM