PARTNER SERWISU

W Kazachstanie powstaną intensywne sady

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 11 sierpnia 2016 14:14

W Kazachstanie powstaną intensywne sady Producenci jabłek z Kazachstanu chcą zwiększyć swój udział na lokalnym rynku a głównym celem jest zminimalizowanie zależności od importowanych jabłek / fot. A.Gwara

Producenci jabłek z Kazachstanu chcą zwiększyć swój udział na lokalnym rynku a głównym celem jest zminimalizowanie zależności od importowanych jabłek – podaje fruit-inform.com.

Zdaniem ekspertów obecnie obszar pod uprawę owoców ziarnkowych i pestkowych zajmuje w Kazachstanie 40 tys. hektarów z czego mniej niż 32 tys. hektarów stanowią same jabłonie.  Udział intensywnych sadów w tej chwili nie przekracza 11 proc.

Głównym celem Kazachstanu jest zminimalizowanie zależności od importu w ciągu najbliższych czterech lat. Aby to zrobić uruchomiono program państwowy, którego celem jest pomoc w tworzeniu nowych intensywnych sadów oraz karczowanie starych i nieefektywnych.

Zgodnie z założeniami do 2020 roku udział intensywnych sadów wzrośnie do 55 proc., co znacznie wpłynie na zwiększenie produkcji i udziału krajowych jabłek na lokalnym rynku, wypierając przy tym import.

Obecnie udział importowanych jabłek w Kazachstanie stanowi 55 proc. Według planów do 2020 roku wielkość ta spadnie do 5 proc. Ponadto wzrost produkcji pozwoli zaspokoić nie tylko zapotrzebowanie rynku zewnętrznego ale także zdobywać nowe rynki. 

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI