Tkaczow: Krymskie owoce i warzywa zasługują na osobną markę

Autor: www.sputniknews.com/www.sadyogrody.pl 11 lipca 2016 14:38

Tkaczow: Krymskie owoce i warzywa zasługują na osobną markę Tkaczow wezwał inwestorów do wkładania pieniędzy w rozwój krymskiego warzywnictwa / fot. shutterstock

Minister rolnictwa Rosji Aleksander Tkaczow powiedział, że jest pod wrażeniem krymskich sadów - informuje sputniknews.com.

- Byliśmy dzisiaj w sadach intensywnych, na oddzielnych plantacjach. Ten widok napawa podziwem, fascynuje. Tak w najlepszych wyobrażeniach powinien wyglądać Krym. Sady, winnice to marka, wasza wizytówka, to będzie warte dużych pieniędzy, jako coś ekskluzywnego — powiedział Tkaczow na wyjazdowym kolegium rosyjskiego ministerstwa rolnictwa poświęconym rozwojowi sektora rolno-przemysłowego na Krymie.

- Na Krymie można utworzyć kilka marek. Na osobną markę zasługują przede wszystkim warzywa całoroczne. Biorąc pod uwagę temperaturę i nasłonecznienie, ich produktywność będzie najwyższa w skali kraju. Gdzie jeszcze uprawiać szklarniowe i gruntowe warzywa jeśli nie na południowych obszarach naszego kraju i tu, na Krymie? — powiedział rosyjski minister rolnictwa.

Więcej na sputniknews.com. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM