PARTNER SERWISU

Tegoroczne plony borówki amerykańskiej zapowiadają się pomyślnie (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 30 lipca 2015 16:10

Tegoroczne plony borówki amerykańskiej zapowiadają się pomyślnie (video) Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBW)/ fot. Żelazna Studio

- Po ubiegłym roku, który był dość obfity w plonowanie, wydawało nam się, ze w tym roku będą plony niższe. Jednak szacunki wskazują na to, że czas zawiązywania pąków kwiatowych w roku ubiegłym był pozytywny, rośliny miały na tyle komfortowe warunki wiązania, że tegoroczne plony zapowiadają się dobrze – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBW).

Jednak zdaniem eksperta wysokie temperatury w dzień i jednocześnie niskie temperatury nocą, które miały miejsce w czerwcu tego roku, spowodowały zaburzenie między fazą wegetatywną a generatywną.

– Rośliny tak jakby zdecydowały się rosnąć bardziej w jagody niż liście. Ta amplituda może wpłynąć negatywnie na wielkość jagód – zaznacza Ireneusz Komorowski.

Zdaniem eksperta jeśli chodzi o rynek zainteresowanie owocami jest duże. - Odbieramy wiele telefonów od potencjalnie zainteresowanych odbiorców - dodaje Ireneusz Komorowski.

SPBW przystąpił do kampanii pod hasłem Niezwykłe właściwości zwykłych owoców, która propaguje spożycie borówek i innych owoców jagodowych. - Poprzez tę kampanię chcemy wywołać zainteresowanie konsumentów naszymi owocami, żeby popyt sprostał podniesionemu poziomowi podaży – dodaje ekspert.

Celem kampanii jest podniesienie spożycia owoców jagodowych na rynku Polski, Austrii, Szwecji, Finlandii i Czech o 8 proc., oraz wzrost świadomości na temat właściwości europejskich owoców jagodowych na tych rynkach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM