Tegoroczne plony borówki amerykańskiej zapowiadają się pomyślnie (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 30 lipca 2015 16:10

Tegoroczne plony borówki amerykańskiej zapowiadają się pomyślnie (video) Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBW)/ fot. Żelazna Studio

- Po ubiegłym roku, który był dość obfity w plonowanie, wydawało nam się, ze w tym roku będą plony niższe. Jednak szacunki wskazują na to, że czas zawiązywania pąków kwiatowych w roku ubiegłym był pozytywny, rośliny miały na tyle komfortowe warunki wiązania, że tegoroczne plony zapowiadają się dobrze – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBW).

Jednak zdaniem eksperta wysokie temperatury w dzień i jednocześnie niskie temperatury nocą, które miały miejsce w czerwcu tego roku, spowodowały zaburzenie między fazą wegetatywną a generatywną.

– Rośliny tak jakby zdecydowały się rosnąć bardziej w jagody niż liście. Ta amplituda może wpłynąć negatywnie na wielkość jagód – zaznacza Ireneusz Komorowski.

Zdaniem eksperta jeśli chodzi o rynek zainteresowanie owocami jest duże. - Odbieramy wiele telefonów od potencjalnie zainteresowanych odbiorców - dodaje Ireneusz Komorowski.

SPBW przystąpił do kampanii pod hasłem Niezwykłe właściwości zwykłych owoców, która propaguje spożycie borówek i innych owoców jagodowych. - Poprzez tę kampanię chcemy wywołać zainteresowanie konsumentów naszymi owocami, żeby popyt sprostał podniesionemu poziomowi podaży – dodaje ekspert.

Celem kampanii jest podniesienie spożycia owoców jagodowych na rynku Polski, Austrii, Szwecji, Finlandii i Czech o 8 proc., oraz wzrost świadomości na temat właściwości europejskich owoców jagodowych na tych rynkach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM