Tańsze czereśnie, droższe truskawki na rynku w Broniszach

Autor: www.bronisze.com.pl/www.sadyogrody.pl 26 czerwca 2015 14:28

Tańsze czereśnie, droższe truskawki na rynku w Broniszach Na rynku w Borniszach ceny truskawek są wyższe niż rok temu/ fot. shutterstock

Ceny czereśni są o około 15-20 proc. niższe w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Kończy się odmiana Burlat, a w jej miejsce wchodzi Poznańska. Są również dostępne owoce odmian Van, Summit, Vanda. Ceny na rynku hurtowym Bronisze wahają się między 5-9 zł/kg. Najmniej zapłacimy za czereśnie Poznańską, a najwięcej za Summit i Van - informuje Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach.

Wraz z kalendarzowym latem w sprzedaży pojawiły się leśne jagody. Pierwsze partię owoców miały dość wysoką cenę - bo około 21 zł/kg. Jednak ich wysoka wartość nie utrzymywała się zbyt długo, ponieważ w dniu 26 czerwca, trzeba za nie zapłacić już tylko 14-16 zł/kg.

Ceny truskawek na rynku hurtowym wahają się między 2,5-5 zł/kg, w zależności od wielkości dostaw. Owoce są około 15-20 proc. droższe niż rok temu.

Od 10 dni dostępne są także maliny i borówki amerykańskie. Owoce te pochodzą spod wysokich tuneli. Maliny są w cenie od 14-16 zł/kg, borówki zaś 35-40 zł/kg.  Daje się jednak zauważyć systematyczny spadek cen, ze względu na rosnącą podaż. Zaledwie 2 dni temu ceny malin i borówek było od 8 do 10 zł wyższe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM