Szef Quiza, dystrybutor markowych bananów, o planach na 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 18 stycznia 2016 10:09

Szef Quiza, dystrybutor markowych bananów, o planach na 2016 r. Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający firmy Quiza /fot. Żelazna Studio

- 2015 r. był czasem wyzwań dla nas oraz dla całej branży bananowej w Polsce. Spotkaliśmy się z wieloma problemami takimi jak: częste zmiany kursu walut, duża podaż produktów w krajach Ameryki Łacińskiej oraz z embargiem na produkty importowane do Rosji. Dlatego owoców było w Europie w 2015 r. zbyt dużo co wpłynęło na obniżkę ceny oraz na niską rentowność całej branży - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający Quiza.

Najważniejsze cele dla firmy Quiza na 2016 r. to utrzymanie pozycji rynkowej. - Chcielibyśmy także aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku i zwiększać sprzedaż. Myślimy o nowych segmentach rynku, o rozwoju nowej kategorii produktów, chcielibyśmy wprowadzać te produkty na polski rynek poprzez sieci, z którymi współpracujemy - zapewnia Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający firmy Quiza.

Firma Quiza od ponad 26 lat zajmuje się obsługą dostaw świeżych bananów do klientów w Polsce i w krajach sąsiadujących. Partnerami Handlowymi firmy są dynamiczne sieci handlowe w kraju i za granicą oraz lokalni dystrybutorzy hurtowi. 

Quiza to przedsiębiorstwo rodzinne prowadzone od 1990 r. Na początku firma zajmowała się produkcją i sprzedażą kwiatów. Po przemianach ustrojowych, gdy polski rynek został otwarty na tańsze kwiaty z Europy Zachodniej,a produkcja szklarniowa kwiatów w północnej Polsce przestała być opłacalna, ze względu na wysokie koszty ogrzewania, firma zmieniła branże na bananową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM