PARTNER SERWISU

Szef Quiza, dystrybutor markowych bananów, o planach na 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 18 stycznia 2016 10:09

Szef Quiza, dystrybutor markowych bananów, o planach na 2016 r. Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający firmy Quiza /fot. Żelazna Studio

- 2015 r. był czasem wyzwań dla nas oraz dla całej branży bananowej w Polsce. Spotkaliśmy się z wieloma problemami takimi jak: częste zmiany kursu walut, duża podaż produktów w krajach Ameryki Łacińskiej oraz z embargiem na produkty importowane do Rosji. Dlatego owoców było w Europie w 2015 r. zbyt dużo co wpłynęło na obniżkę ceny oraz na niską rentowność całej branży - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający Quiza.

Najważniejsze cele dla firmy Quiza na 2016 r. to utrzymanie pozycji rynkowej. - Chcielibyśmy także aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku i zwiększać sprzedaż. Myślimy o nowych segmentach rynku, o rozwoju nowej kategorii produktów, chcielibyśmy wprowadzać te produkty na polski rynek poprzez sieci, z którymi współpracujemy - zapewnia Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający firmy Quiza.

Firma Quiza od ponad 26 lat zajmuje się obsługą dostaw świeżych bananów do klientów w Polsce i w krajach sąsiadujących. Partnerami Handlowymi firmy są dynamiczne sieci handlowe w kraju i za granicą oraz lokalni dystrybutorzy hurtowi. 

Quiza to przedsiębiorstwo rodzinne prowadzone od 1990 r. Na początku firma zajmowała się produkcją i sprzedażą kwiatów. Po przemianach ustrojowych, gdy polski rynek został otwarty na tańsze kwiaty z Europy Zachodniej,a produkcja szklarniowa kwiatów w północnej Polsce przestała być opłacalna, ze względu na wysokie koszty ogrzewania, firma zmieniła branże na bananową.

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI