SGGW: Rozpoczęły się tegoroczne zbiory MiniKiwi

Autor: www.sadyogrody.pl/SGGW 06 września 2016 08:18

SGGW: Rozpoczęły się tegoroczne zbiory MiniKiwi Obecnie Mini Kiwi uprawiane jest w ponad 30 gospodarstwach sadowniczych/ fot. sggw.pl

Rok 2016 to kolejny sezon wprowadzania do uprawy nowej rośliny owocowej pod nazwą Mini Kiwi. Znaczący udział w tym przedsięwzięciu ma SGGW w Warszawie, gdzie pod kierunkiem dr. hab. Piotra Latochy z Katedry Ochrony Środowiska Wydziału Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu od wielu lat prowadzone są badania związane z tym owocem, a obecnie realizowane są w ramach projektu NCBiR – informuje uczelnia.

W SGGW wyhodowana została odmiana ’Bingo’, która wśród kilku innych odmian została posadzona na wielu plantacjach.

Obecnie Mini Kiwi uprawiane jest w ponad 30 gospodarstwach sadowniczych na terenie całego kraju, jednak największe ich skupienie znajduje się w rejonie grójecko-wareckim. W czerwcu, z inicjatywy grupy plantatorów i pracowników SGGW, powołano do życia stowarzyszenie plantatorów Mini Kiwi, którego obecną siedzibą jest SGGW.

Od września rozpoczęły się tegoroczne zbiory owoców. Powinny one w części trafić na półki sklepowe niektórych polskich sieci marketów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM