Sezon na polskie truskawki opóźnia się. Będzie ich dużo mniej w tym roku

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 17 maja 2017 08:27

Sezon na polskie truskawki opóźnia się. Będzie ich dużo mniej w tym roku fot. shutterstock

Ci, którzy tęsknią za polskimi truskawkami, będą musieli poczekać do końca miesiąca, a kiedy je już znajdą, to zapłacą więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Sezon się jeszcze nie rozpoczął, ponieważ w ostatnich tygodniach było za zimno i mało słonecznie - informuje strefaagro.pl.

Sezon na polskie truskawki się opóźnia, ponieważ w kwietniu i maju było za zimno i zbyt wietrznie. - Niskie temperatury, mało słońca, szkodliwe dla truskawek przymrozki - wymienia przyczyny Gabriela Łukomska z rolno-spożywczego rynku hurtowego we Wrocławiu Targpiast. Przy ulicy Obornickiej także nie ma jeszcze polskich truskawek. Te z importu, w hurcie, kosztują 14 złotych za kilogram.

Piotr Wójcik, który prowadzi gospodarstwo ogrodnicze w Kątach Wrocławskich, przypomina, że sadownicy wożą owoce na targi i giełdy, gdy mają ich nadwyżki. A na razie nie ma ich nikt. - Truskawek wczesnych będzie mniej i będą droższe. Słyszałem, że przymrozki zniszczyły około 40 procent sadzonek odmiany amerykańskiej. Lepiej mają się truskawki spod folii - wyjaśnia.

Polskich truskawek na razie jak na lekarstwo. Kilka dni temu pojawiły się jednak na rynku w Broniszach pod Warszawę, ale były niedojrzałe i kosztowały ponad 20 złotych za kilogram. 16 maja ubiegłego roku na rynku przy Obornickiej we Wrocławiu można było je kupić za 8-12 złotych.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM