Sadownicy rozdali 70 ton owoców dzieciom w szpitalach (video)

Autor: sadyogrody.pl / portalspozywczy.pl 05 grudnia 2014 16:54

Sadownicy rozdali 70 ton owoców dzieciom w szpitalach (video) fot. shutterstock.com

Związek Sadowników RP podsumował kampanię "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia". Jej efektem było zwiększenie świadomości o zdrowotnych walorach owoców i warzyw, wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz wzrost krajowego popytu na te produkty.

Kampania "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia" przeprowadzona została w 40 szpitalach z oddziałami dziecięcymi w Polsce (w większości z woj. mazowieckiego). Budżet kampanii to ponad 700 tys. zł, z których głównie zakupiono materiały promocyjne oraz ulotki informujące o profilaktyce chorób i zdrowotnych walorach owoców i warzyw. Duży wkład w kampanię mieli sadownicy i grupy producenckie (w szczególności z Mazowsza), którzy na własny koszt dostarczyli - głównie jabłka - do szpitali. W trakcie trwania kampanii małym pacjentom rozdano łącznie 70 ton owoców. Kampania przeprowadzona została przez Związek Sadowników RP, z pomocą urzędów marszałkowskich oraz Agencji Rynku Rolnego.

W ramach kampanii nie tylko rozdawano owoce wraz z materiałami promocyjnymi, ale także organizowano pogadanki z dietetykami, w których uczestniczyli mali pacjenci szpitali wraz z rodzicami.

- Wzrost świadomości o walorach owoców i warzyw wpłynął na zwiększenie zainteresowania krajową ofertą i tym samym zwiększenie zakupów. To bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy sadownicy mają problemy z zagospodarowaniem zebranych plonów - mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

Jak dodaje, dla sadowników była to bardzo udana akcja. - Chcielibyśmy kontynuować te działania w latach kolejnych, jeśli pozyskamy środki finansowe - dodał.

Janina Ewa Orzełowska, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz Elżbieta Lanc, członek zarządu Województwa Mazowieckiego potwierdziły, że popierają pomysł kontynuowania kampanii w kolejnych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM