Sadownicy powinni inwestować w nowe kwatery

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 23 lutego 2016 07:43

Sadownicy powinni inwestować w nowe kwatery Zdaniem Pawła Pączka, prezesa grupy Galster sadownicy powinni inwestować w nowe kwatery/ fot. shutterstock

Świat otworzył się dla polskich owoców. Kto zamierza skorzystać z tej okazji musi nauczyć się trafnego podejmowania decyzji, także w sprawie inwestycji - informuje strefaagro.pl.

Zdaniem Pawła Pączka, prezesa grupy Galster sadownicy powinni inwestować w nowe kwatery. Dodaje, że nie namawia do tego, żeby wycinać wszystkie stare drzewa, ale świat się otworzył całkowicie i trzeba to wykorzystać!

Według niego, aby to się udało, potrzebna jest rewolucja w sadach: świetny materiał szkółkarski, nowe odmiany, włoska konstrukcja sadu. Zależy nam na ścisłej kontraktacji, chcemy dodatkowo kontraktować sady, przyjmować do grupy gospodarstwa, które się na to zdecydują.

Pączka dodaje, że nie można zwlekać z podjęciem decyzji, bo Program operacyjny pisze się przez pół roku. Mówi, że inwestycja w sady może się szybko zwrócić, gdy po trzech latach drzewa w nowych kwaterach będą w pełni owocowania, a wtedy gospodarz będzie mógł odłożyć na kupno maszyny - nawet bez dotacji!

Czytaj więcej w serwisie strefaaro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM