Sadownicy coraz chętniej inwestują w nowe nasadzenia grusz (video)

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 14 lipca 2017 11:38

Sadownicy coraz chętniej inwestują w nowe nasadzenia grusz (video) Mateusz Woźniak, członek zarządu, dyrektor działu szkoleń i doradztwa, FreshMazovia

-Polscy sadownicy - w związku z nadprodukcją jabłek - zaczęli szukać innych pomysłów na produkcję ogrodniczą. Wśród nich niezwykle popularne są inwestycje w nasadzenia grusz, głównie odmiany 'Konferencja', która jet znana i ceniona na całym świecie - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Mateusz Woźniak, członek zarządu, dyrektor działu szkoleń i doradztwa, FreshMazovia.

Sadownicy, którzy usuwają ze swoich plantacji stare drzewa jabłoniowe, coraz częściej sadzą na te miejsca właśnie grusze.

- Na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań pod kątem prowadzenia tych drzew czy doboru odpowiednich podkładek, które spowodują, że grusze szybciej zaowocują i wydadzą większe plony - dodaje Mateusz Woźniak.

- Podpatrujemy Belgów i Holendrów, którzy wyspecjalizowali się w uprawie grusz i czerpiemy ogromne inspiracje z ich doświadczenia. Korzystamy z tej wiedzy także poprzez firmy doradcze, które prężnie działają w naszym kraju - mówi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM