Rynek ananasów: Stabilne ceny i niski popyt

Autor: www.sadyogrody.pl 09 lutego 2015 15:38

Rynek ananasów: Stabilne ceny i niski popyt fot. shutterstock.com

- Ceny ananasów pozostają stabilne. Obecnie kształtują się one na poziomie 9,50-9,70 kg bahtów i trudno się spodziewać niższych cen na początku letnich zbiorów - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Dominik Barczyk, dyrektor polskiego oddziału firmy Henry Lamotte Food.

Baht jest tajską walutą, której obecny kurs to 0,1 zł.

Jak zauważa Dominik Barczyk, popyt na ananasy w kawałkach czy plastrach w tej chwili nie jest zbyt wielki. - Z perspektywy importera należy pamiętać o znacznym wzroście kursu dolara, co jednoznacznie przekłada się na ceny ananasów w Europie. Jesteśmy jednym z niewielu importerów, którym udaje się zapewnić dostęp do produktu, podczas gdy producenci soków, dżemów czy dań gotowych w Polsce nie mają ciągłości dostaw tego surowca. Wspieramy w tym polskich przetwórców i dzięki temu zanotowaliśmy szczególnie duży popyt na krusz ananasowy - komentuje dyrektor polskiego oddziału Henry Lamotte Food.

Henry Lamotte Food działa w zakresie dostaw dla przemysłu spożywczego i handlu żywnością. Firma oferuje szeroki asortyment owoców, warzyw i ryb konserwowych i mrożonych, jak również produktów orientalnych i dodatków pochodzenia naturalnego z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM