Rozpoczął się skup maliny letniej. Ceny są opłacalne

Autor: Dziennik Wschodni 12 lipca 2016 11:23

Rozpoczął się skup maliny letniej. Ceny są opłacalne Cena za najgorszą jakość tych owoców wynosi od 5,0 do 5,10 zł za kilogram / fot. shutterstock

Rozpoczął się skup letniej maliny. Jak przyznaje Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP, ceny są na poziomie 5,0 - 5,5 zł za kilogram. To jest cena opłacalna – podaje Dziennik Wschodni.

Skup maliny dopiero się rozpoczął. Jak podaje Agnieszka Lodowska, właścicielka firmy Aglo z Brzozówki na łamach Dziennika Wschodniego, cena za najgorszą jakość tych owoców wynosi od 5,0 do 5,10 zł za kilogram. Dodaje, że za najlepszą jakość niektóre firmy płacą 6 zł, jednak realna cena to 5,50 zł/kg. 

W innych skupach w województwie lubelskim w miniony czwartek cena za malinę letnią była na podobnym poziomie. Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP przyznaje, że cena maliny na jest na poziomie 5 zł. Według niego, nie wiadomo jednak jak będzie wyglądała sytuacja pogodowa. W rejonie kraśnickim – tym najbardziej malinowym – już pojawił się problem. W okolicach Zakrzówka i Stróży gradobicie spowodowało nawet 100-procentowe straty.

Według Solisa, póki co, trudno powiedzieć jak ten sezon będzie wyglądać dalej. Tłumaczy, że chciałby aby cena ta nie była ani zbyt wysoka ani zbyt niska. Ponieważ w przypadku kolejnego roku zbyt wysokich cen to w następnym roku będziemy mieć malinę po 2 zł albo nawet po złotówce.

Więcej w Dzienniku Wschodnim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM