Rosyjski potentat rolniczy będzie inwestował w uprawę jabłoni i ziemniaków

Autor: www.onet.pl 30 września 2015 14:11

Rosyjski potentat rolniczy będzie inwestował w uprawę jabłoni i ziemniaków Rosyjski potentat energetyczny i rolniczy zamierza do 2016 roku obsadzić jabłoniami 300 hektarów/ fot. A.Gwara

Rosyjski potentat energetyczny i rolniczy Dmitrij Arżanow zamierza zainwestować w uprawę jabłek i ziemniaków, żeby wykorzystać embargo, które spowodowało, że do Rosji nie dociera wiele artykułów spożywczych z Europy - podaje onet.pl.

Zabierając głos podczas konferencji agencji Reuters dotyczącej rosyjskich inwestycji Arżanow powiedział, że jego firma AFG National, która do tej pory inwestowała głównie w ryż i zboża, zamierza do 2016 roku obsadzić jabłoniami 300 hektarów.

W ciągu siedmiu lat zamierza obsadzić 2 500 hektarów i produkować 125 tysięcy ton jabłek, czyli niewiele ponad jedną dziesiątą tego, co Rosja importowała z Polski – przed embargo największego dostawcy.

Firma zamierza też zainwestować 40 miliardów rubli (606,31 milionów dolarów) w uprawę warzyw i w ciągu pięciu lat produkować 500 tysięcy ton mytych ziemniaków, czyli jedną czwartą obecnego popytu w Rosji.

Arżanow  uważa, że inwestycje w jabłka i ziemniaki są bezpieczne dzięki rozmiarom rosyjskiego rynku, który może wchłonąć zarówno import, jak i produkcję krajową. Jego zdaniem, jeśli embargo potrwa wystarczająco długo, pozwoli to rosyjskim producentom dogonić zachodnich rywali.

Czytaj więcej w serwisie onet.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM