Rosną ceny borówek na rynkach hurtowych

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 21 sierpnia 2015 15:07

Rosną ceny borówek na rynkach hurtowych Najdroższe borówki są sprzedawane na rynku hurtowym w Broniszach/ fot. shutterstock.com

Ceny borówki amerykańskiej na rynkach hurtowych wahają się między 9-20 zł/kg. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe borówki dostępne są na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach, gdzie za 1 kilogram tych owoców trzeba zapłacić 16-20 zł.

Producenci i dystrybutorzy wysokie ceny za owoce borówki uzyskują w Bydgoszczy, gdzie 1 kilogram tych owoców kosztuje 15-17 zł (cena ta utrzymuje się od zeszłego tygodnia). Również na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu ceny są dość wysokie, bo kształtują się na poziomie 12-16 zł/kg.

W porównaniu do zeszłego tygodnia wzrosły ceny borówki na Giełdzie Kaliskiej. W ubiegłym tygodniu owoce te sprzedawano po 11 zł/kg, a obecnie ceny borówki osiągnęły poziom 14 zł/kg. Po takiej samej cenie (14 zł/kg) sprzedawane są te jagody na łódzkim rynku hurtowym. Minimalna cena jaką można uzyskać za owoce borówki w Łodzi to 9 zł/kg.

W Krakowie owoce borówki amerykańskiej oferowane są w cenie 11-13 zł/kg. Producenci niższe ceny za te jagody otrzymują na rynku hurtowym w Rzeszowie, czyli 11,66-13,33 zł/kg. Najniższe ceny borówki odnotowano na lubelskim rynku hurtowym Elizówka, gdzie osiągnęły one poziom 11 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 18– 21 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM