Roman Jagieliński na EEC2016: Polskie sadownictwo przejdzie proces integracji

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 27 maja 2016 10:46

Roman Jagieliński na EEC2016: Polskie sadownictwo przejdzie proces integracji Roman Jagieliński, prezes Grupy Producentów Roja. Fot. PTWP

Roman Jagieliński, prezes Grupy Producentów Owoców Roja, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wyraził nadzieję, że sadownictwo, podobnie jak inne branże, przejdzie proces integracji. Jego zdaniem będzie to miało wpływ na rozwój eksportu rolno-spożywczego - czytamy w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Roman Jagieliński w sposób pozytywny odniósł się do promocji polskiej żywności na rynkach zagranicznych. Mówił m.in. o zmianach, które zaszły w sposobie działania służb dyplomatycznych. Zwrócił także uwagę, iż wiele podmiotów wykazuje większą gotowość do łączenia swoich sił.

- Idziemy po rozum do głowy. Integracja następuje w branży mięsnej oraz licznych innych branżach. Wreszcie zintegruje się także mleczarstwo. Osobiście liczę na to, że nasze jabłkowe imperium także przejdzie proces integracji. Zostanie kilka podmiotów przygotowujących towar do sprzedaży, a obok tego kilka podmiotów niespecjalizujących się w produkcji, ale zawierających dobre kontrakty. Eksport będzie rósł – dodał Jagieliński. 

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM