Quiza: Własna marka bananów dała nam możliwość dalszego rozwoju

Autor: www.sadyogrody.pl 16 grudnia 2015 08:29

Quiza: Własna marka bananów dała nam możliwość dalszego rozwoju Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający firmy Quiza /fot. Newseria.pl

-  W Polsce mamy obecnie do czynienia z rewolucją w handlu detalicznym. Koncentracja handlu to duże wyzwanie dla dostawców, m.in. takich firm jak nasza. Ta sytuacja nieco wymusiła na nas stworzenie marki własnej importowanych przez nas bananów. Bez tego bylibyśmy dalej tylko jednym z wielu pośredników - mówił, podczas debaty zorganizowanej przez KIG, Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający firmy Quiza, która zajmuje się importem bananów.

Dzisiaj to sieci handlowe stawiają warunki, dostawcy w obecnej sytuacji nie mają wiele do powiedzenia.

- Dlatego stworzenie własnej marki owoców było naturalnym elementem rozwoju naszej firmy, dzięki temu zaistnieliśmy na rynku. Markowy produkt jest bardziej rozpoznawalny i ma szansę dotrzeć do większej liczny odbiorców niż owoce "no name".  Poza tym z brandowym produktem łatwiej wejść sieci. Od 2012 r. nasze banany są sprzedawane pod logo Quiza Banana. W przyszłości planujemy dywersyfikację oferty o kolejne owoce – mówi Bartosz Szatkowski.

Obecnie konsumpcja bananów w Polsce sięga średnio 7 kg rocznie na osobę, ale importerzy tych owoców oceniają, że mogłaby być nawet trzy razy większa. Dla przykładu w Skandynawii wynosi ona 18 kg na osobę.

– Moda na zdrowy i aktywny tryb życia ma duży wpływ na wzrost sprzedaży bananów w Polsce- zapewnia Bartosz Szatkowski.

Firma Quiza powstała w 1990 r., zajmuje się importem bananów z Ameryki Południowej i ich dystrybucją na europejskie rynki. W sezonie zimowym 30 proc. obrotów firmy Quiza stanowi eksport do krajów europejskich. Firma współpracuje z partnerami z Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Beneluxu, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy i Łotwy.

Banany Quiza Banana pochodzą z rejonów Quevedo i Los Rios w Ekwadorze oraz Uraba i Santa Marta w Kolumbii, w Ameryce Południowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM