Promocja krajowych truskawek pomoże rozwiązać problemy ze sprzedażą (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 14 lipca 2015 09:19

Promocja krajowych truskawek pomoże rozwiązać problemy ze sprzedażą (video) Janusz Andziak, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawek; fot. PTWP/Żelazna Studio

- Zdajemy sobie sprawę, że możliwość powrotu na rynek rosyjski prędko nie wróci, dlatego poszukujemy innych rynków zbytu dla naszych truskawek. Mamy nadzieję, że część owoców uda nam się sprzedać na rynku austriackim, czeskim czy też skandynawskim – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Janusz Andziak, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawek.

Jednak każdy rynek charakteryzuje się specyficznymi wymaganiami. – Już w tym roku zauważyliśmy, że inne kraje mają inne wymagania. Jednak myślę, że jesteśmy w stanie się do nich dostosować – zapewniał Janusz Andziak.

Kampania "Niezwykłe właściwości zwykłych owoców" ma na celu zwiększenie zainteresowania owocami jagodowymi. – Zależy nam na zwiększeniu spożycia owoców jagodowych na rynku krajowym – w tej kwestii mamy jeszcze wiele do zrobienia – dodał.

Spożycie truskawek jest małe w Polsce. – Przeciętny Polak spożywa średnio 1,5 kg truskawek rocznie. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych przeciętny mieszkaniec konsumuje około 3,5 kg. Trzeba to zmienić – mówił Janusz Andziak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM