Produkcja owoców deserowych może być opłacalna

Autor: Agrobiznes w TVP 21 czerwca 2015 09:21

Produkcja owoców deserowych może być opłacalna fot. shutterstock

Pomysłem na poprawę opłacalności w branży owocowej może być poprawa jakości oraz maksymalne wydłużenie sezonu sprzedaży. Póki co nastroje producentów nie są najgorsze. Ze zbytem jabłek i truskawek nie ma problemu. Pytanie jak zachowają się przetwórcy? – podaje Agrobiznes w TVP.

Nastawiając się na produkcję owoców bardzo wysokiej jakości można wyżyć nawet z kilku hektarowego gospodarstwa. W tym sezonie nie mogą narzekać także producenci truskawek, ale tylko ci którzy sporo zainwestowali w plantacje. 

Opłacalna jest jednak tylko uprawa owoców deserowych, im dłuższy sezon sprzedaży tym lepiej. W tym roku było tylko krótkie załamanie cen, kiedy kończyły się truskawki spod osłon a zaczynały gruntowe. Teraz  owoce są poszukiwane, a ceny coraz wyższe.

Podobnie jest na rynku jabłek. Końcówka sezonu pod względem popytu jak i cen wszystkich zaskoczyła. Trzeba mieć jednak nadzieję, że przetarcie nowych szlaków na nowych rynkach przyniesie dobre efekty w tym i następnych sezonach.

O ile na rynku produktów deserowych jest coraz lepiej, to sprawa opłacalności owoców do przetwórstwa jest bardzo niepewna.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM