Prezes Milbor: Straty na plantacjach borówek są istotne. Sezon może być krótki

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl 11 lipca 2017 08:10

Prezes Milbor: Straty na plantacjach borówek są istotne. Sezon może być krótki Piotr Milewski, prezes zarządu firmy Milbor / fot. PTWP

Dla producentów borówek, którym przymrozki nie uszkodziły bardzo plantacji ten sezon będzie prawdopodobnie udany. Straty w skali krają są istotne, zwłaszcza w późniejszych odmianach – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Piotr Milewski, prezes zarządu firmy Milbor.

Dodaje, że możliwe, że owoców nie będzie tak mało jak w zeszłym roku, ale podejrzewa, że sezon również może być krótki.

- Przymrozki z pewnością miały wpływ na jakość borówek. Np. pierwsze owoce nie są tak duże jak w latach ubiegłych i na pewno ma to związek z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi - przyznaje. 

Według Piotra Milewskiego, póki co nie ma problemów z pracownikami do zrywania borówek. - Na razie zgłaszają się oni normalnie, chociaż na naszej plantacji nie zaczęliśmy jeszcze zbierać owoców. Możliwe, że będę musiał zweryfikować mój optymizm. W tym roku nie powinno być problemów z pracownikami, bo wizy dla Ukraińców zniesiono tuż przed sezonem. Obawiam się, że w przyszłym roku możemy już mieć problemy - podsumował prezes zarządu firmy Milbor. 

Milbor Sp. z o.o. od ponad 10 lat uprawia borówki w powiecie płońskim na Mazowszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM