Poseł Maliszewski: Owoce jagodowe mogą stać się specjalnością Polski Wschodniej

Autor: www.sadyogrody.pl 26 września 2016 16:07

Poseł Maliszewski: Owoce jagodowe mogą stać się specjalnością Polski Wschodniej Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej/ fot. PTWP

- W przyszłości m.in. owoce jagodowe, mogą stać się specjalnością regionu Polski Wschodniej - mówił podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.

Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, podczas debaty w czasie Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, opisał jak rozwija się sadownictwo na wschodzie Polski.

- Podlasie słynie przede wszystkim z produkcji mleka. Ale drugim sektorem, który zyskuje na znaczeniu w tym rejonie, i o którym będzie się mówiło coraz więcej, jest produkcja owoców. Każdy region poszukuje swojej specyfiki, w rolnictwie jest podobnie. W rejonie Podlasia znajdują się np. jedne z najpiękniejszych plantacji borówki amerykańskiej. Połączenie owoców, które są synonimem zdrowia, z rejonem Podlasia, który również jest synonimem zdrowia, może pomóc zbudować świetną markę na arenie międzynarodowej. W przyszłości produkcja pewnych owoców, m.in. owoców jagodowych, może być specjalnością regionu Polski Wschodniej – dodał Mirosław Maliszewski.

- Jeszcze niedawno mógłbym powiedzieć, że walorem tego regionu jest położenie – blisko granicy wschodniej i dużych odbiorców, jednak ze względu na rosyjskie embargo to jest na razie nieaktualne - mówił w czasie WKG 2016 w Białymstoku Mirosław Maliszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM