Polskie borówki doceniane na rynkach zagranicznych za wysoką jakość (wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 30 września 2017 16:47

Polskie borówki doceniane na rynkach zagranicznych za wysoką jakość (wideo) Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody"/ fot. PTWP

- Polskie borówki dzięki licznym działaniom, które podejmujemy mają bardzo dobrą renomę na rynkach światowych. Konsumenci doceniają owoce przede wszystkim za jakość – podkreśla w rozmowie z redakcją www.sadyogrody.pl Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody".

- Jakość bazująca na standardach produkcyjnych i jakościowych, czyli nie abstrakcyjne pojęcie jakości, ale rzeczywiście konkretne i dlatego jesteśmy w stanie eksportować polskie borówki na wiele rynków na całym świecie – zaznacza Dominika Kozarzewska.

Ten sezon był bardzo trudny dla producentów borówki pod względem pogody. - Jeśli chodzi o ceny myślę, że na rynkach eksportowych były one satysfakcjonujące – mówi.

Dodaje, że w Polsce wzrasta liczba nasadzeń krzewów borówki i w związku z tym należy podejmować działania promocyjne, aby za kilka lat nie okazało się, że mamy nadprodukcję w przypadku borówki. - Musimy pracować nad edukowaniem i wyrabianiem zdrowych nawyków żywieniowych u Polaków i wtedy na pewno przyszłość upraw borówki w Polsce będzie dobra – podkreśla prezes grupy "Polskie Jagody".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM