Polska jest jednym z liderów w produkcji borówki. Tak będzie jeszcze przez kilka lat

Autor: www.sadyogrody.pl 20 lipca 2016 15:24

Polska jest jednym z liderów w produkcji borówki. Tak będzie jeszcze przez kilka lat Bożena Nosecka, ekspertka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej/ fot. Żelazna Studio

- Polscy konsumenci polubili owoce borówki. Dlatego cały czas powierzchnia produkcji borówek w naszym kraju się zwiększa i na razie jeszcze rynek mieści co zostaje wyprodukowane na tym wzrostowym trendzie – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Bożena Nosecka, ekspertka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Zdaniem Bożeny Noseckiej produkcja borówki będzie się w Polsce rozwijała jeszcze przez kilka lat – głównie dla zaspokojenia popytu krajowego.  

- Jesteśmy jednym z największych producentów borówki amerykańskiej w UE.  Przez kilka kolejnych lat producenci mogą spokojnie zwiększać produkcję dopóki nie nastąpi nasycenie rynku. Cały czas powierzchnia produkcji borówek się zwiększa i na razie jeszcze rynek mieści co zostaje wyprodukowane na tym wzrostowym trendzie - dodaje  Bożena Nosecka.

Polska jest na topie jeśli chodzi o produkcję borówki i tak będzie jeszcze przez parę lat.

- Polski konsument bardzo polubił te owoce. Tu będzie się zwiększała i produkcja i konsumpcja. Do nasycenia rynku mamy jeszcze sporo czasu – zapewnia Bożena Nosecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM