Polscy producenci ruszają z akcją "Lato z borówkami"

Autor: sadyogrody.pl 12 kwietnia 2018 15:05

Polscy producenci ruszają z akcją "Lato z borówkami" fot. shutterstock

1 lipca w Dniu Polskiej Borówki symbolicznie rozpoczyna się sezon borówkowy. Jednocześnie plantatorzy w całej Polsce zaproszą na Borówkowy Weekend. To też już tradycja.

- Borówkarze wyznaczają nowe standardy w zakresie promocji w Polsce i za granicą. Szczególnie na rynku polskim może to stanowić wzór dla innych owoców, nie tylko jagodowych. Robią wrażenie producenci, ich energia i pomysły. Najlepszego produktu nie da się wypromować bez ludzi. A jeśli są ludzie, i oni tworzą wizerunek owocu, robi to olbrzymie wrażenie – mówił dr Piotr Baryła, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Plantatorów Czarnej Porzeczki.

Aktywności w ramach projektu „Lato z borówkami” rozpoczną się już w kwietniu. Inauguracja sezonu borówkowego w 2018 roku odbędzie się w sobotę 30 czerwca. Zostanie zorganizowany event dla konsumentów z degustacją przez najmłodszego plantatora i prezentacją plonów. Konsumenci będą mieli możliwość skosztowania pierwszych dań, deserów, koktajli i lodów ze świeżych borówek.

„Lato z borówkami” potrwa do końca wakacji, w sierpniu branża pokaże smak borówek doceniany przez producentów rzemieślniczych lodów i wybierze najlepsze lody borówkowe na świecie.

- Borówka to wygodna przekąska, która spełnia wszystkie potrzeby nowoczesnego konsumenta. Jest częścią zdrowego stylu życia. Takie cele sobie stawiamy – mówi Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk, Przewodnicząca Zarządu Fundacji Promocji Polskiej Borówki.

W czasie wakacji zrealizowane zostaną warsztaty dla dzieci przedszkolnych „Skąd się biorą borówki?”. Ich celem jest pokazanie dzieciom jak rosną i dojrzewają owoce, jak plantatorzy chronią je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz jak się je zbiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM