Polacy, możecie być dumni z plantatorów borówki! (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 02 lipca 2016 12:53

Polacy, możecie być dumni z plantatorów borówki! (video) Dzień Polskiej Borówki to inicjatywa plantatorów, którzy postanowili wspólnie promować 1 lipca jako datę rozpoczęcia sezonu

Dzień Polskiej Borówki to inicjatywa plantatorów, którzy postanowili wspólnie promować 1 lipca jako datę rozpoczęcia sezonu. W działania zaangażowali się indywidualni plantatorzy z całej Polski.

- Europa wstrzymuje dziś oddech. To jest sukces zasłużony, sukces pracy u podstaw, zaangażowania wielu ludzi i wielu instytucji, między innymi SGGW. No i obok sami plantatorzy, (...) którzy, mówią o tym z wielkim zaangażowaniem, powiem nawet z miłością do borówki - stwierdził Jarosław Sierszchulski, Zastępca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej stwierdził, że producenci są pasjonatami. - Mamy wiedzę, doświadczenie, taką rolniczą intuicję i dziedziczony szacunek dla natury. Produkujemy wysokiej jakości borówkę o wybitnych walorach smakowych. To przyciąga do naszego kraju i wzmacnia znakomitą opinie o polskiej żywności - dodał. 

- Naszą siłą jest to, że jesteśmy razem. Dzięki współpracy i wymianie doświadczeń produkujemy najlepszy jakościowo owoc na świecie. Współpracujemy z najlepszymi firmami, sieciami handlowymi na świecie. Dzięki temu że jesteśmy razem, w krótkim czasie zrobiliśmy tak wiele” - Rafał Legucki, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej

 Cele projektu „1 lipca – Dzień Polskiej Borówki”:

- Promocja daty rozpoczęcia zbiorów w Polsce – kluczowy cel. Korzyścią docelową dla branży będzie rozciąganie sezonu, spłaszczenie górki bluecropowej i więcej partnerstwa w relacjach z handlem detalicznym.

- Pokazanie, czym jest wspólnota celu (dobry pomysł, zaufanie, koncentracja, współdziałanie), pogłębienie integracji i poczucie, że razem możemy kreować przyszłość, że są na to pomysły i mamy wystarczającą do tego siłę. Wykorzystanie możliwości wspólnego działania i zogniskowanie energii.

- Wzmocnienie postrzegania plantatorów borówki jako dobrze zorganizowanej branży;

- Agro-edukacja, chęć pokazania całorocznej pracy na plantacji;

- Promocja wizerunku ludzi zaangażowanych w uprawę;

- Promowani sukcesu branży, walorów zdrowotnych owoców;

- Propozycja nowej, przełomowej interpretacji sukcesów plantatorów borówki;

- Sukces dzięki połączeniu umiejętność współpracy z naturą i współpracy ze sobą. Wykorzystanie otwartością i kreatywności dwóch pokoleń plantatorów.

Oba elementy są częścią naszej narodowej tożsamości. Łączone w codziennej pracy są dowodem na to, że tożsamość daje siłę i rynkową przewagę w warunkach globalnej konkurencji. Dobrą inspiracją dla każdego, kto tej rynkowej siły i skuteczności szuka.

Główny przekaz kampanii plantatorów: Polacy, możecie być z nas dumni!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM