Plantatorzy czarnej porzeczki protestują na drodze krajowej nr 19 w Kózkach

Autor: www.onet.pl/www.sadyogrody.pl 15 lipca 2015 12:32

Plantatorzy czarnej porzeczki protestują na drodze krajowej nr 19 w Kózkach Produkcja czarnej porzeczki w Polsce przestała być opłacalna; fot. shutterstock

Podobnie jak przed rokiem plantatorzy czarnych porzeczek protestują. Przed południem zaczęli blokadę drogi krajowej nr 19 w Kózkach na Mazowszu. Manifestują w ten sposób przeciwko skandalicznie niskim, ich zdaniem, cenom skupu tych owoców - podaje onet.pl.

Obecnie za kilogram czarnych porzeczek producenci otrzymują 30-35 groszy. Według przewodniczącego komitetu protestacyjnego Wiesława Rypiny, taka sytuacja to wynik spekulacji zakładów przetwórczych ponieważ jeszcze kilka tygodni temu plantatorzy byli zapewniani, że nie ma nadprodukcji tych owoców.

Producenci czarnych porzeczek podkreślają, że nie mają wyjścia i muszą protestować na drodze. Wiesław Rypina zapewnił jednak, że będą to robić to tak, aby uciążliwości dla kierowców były jak najmniejsze. Dlatego dzisiaj co pół godziny będą schodzić z drogi, by przepuścić oczekujące pojazdy. Jutro delegacja uczestników blokady ma się udać z petycją do Kancelarii Premiera.

Czytaj więcej w serwisie onet.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM