Owoce minikiwi z Europy Południowej trafią do polskich sklepów

Autor: www.sadyogrody.pl 04 lipca 2016 16:05

Owoce minikiwi z Europy Południowej trafią do polskich sklepów fot. materiały prasowe

Pod koniec sierpnia firma Sofruileg wprowadzi na sklepowe półki w Polsce owoce minikiwi Nergi.

Nergi jest małym owocem o gładkiej, cienkiej i jadalnej skórce. Wyprodukowali je rolnicy posiadający plantacje we Francji i w niektórych krajach Europy Południowej.

Minikiwi Nergi zawiera szereg witamin, minerałów i błonnik. Ze względu na bardzo wysoką zawartość witaminy C jest wręcz uważane za „super owoc” (52.5 mg w 100 g całego świeżego owocu).

Minikiwi Nergi to owoc należący do gatunki Actinidia arguta. Zbiór na południu Europy odbywa się od połowy sierpnia do połowy września. Owoce są sprzedawane do pierwszych dnia listopada.

Także w Polsce - dzięki badaniom SGGW - uprawia się minikiwi. Projekt badawczy dotyczący Actinidia arguta realizowany jest na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu przez zespół dr. hab. Piotra Latochy i finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ma na celu opracowanie optymalnej technologii towarowej uprawy tej rośliny i wybór najlepszej odmiany. Powinno to w jeszcze większym stopniu przyczynić się do rozpowszechnienia uprawy tych nie tylko smacznych, lecz także niezwykle wartościowych owoców. Już teraz w różnych regionach Polski powstają kolejne plantacje MiniKiwi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM