Opolszczyzna stawia na ratowanie tradycyjnych sadów i ginących odmian

Autor: Radio Opole 22 maja 2016 12:23

Opolszczyzna stawia na ratowanie tradycyjnych sadów i ginących odmian Opolszczyzna stawia na ratowanie tradycyjnych sadów i ginących odmian/ fot. shutterstock.com

Ratowanie m.in. ginących odmian owoców i roślin to główny cel najnowszej edycji projektu "Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego" – podało Radio Opole.

Przez ostatnie lata lokalne grupy działania zajmowały się głównie remontem i budową infrastruktury na wsiach oraz aktywizacją kulturową i społeczną mieszkańców.

Jak mówi Wiesław Kryniewski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWO, teraz stawiamy akcent na ratowanie sadów i drzew typowych dla naszego regionu.

- Dotychczas program odnowy wsi realizował różne działania, skupione były one na remoncie bądź budowie domów spotkań, wiat, poprawieniu infrastruktury, budowie tras rowerowych. Obecnie naszym celem jest zachęcenie do zainteresowania się bioróżnorodnością Opolszczyzny. Chodzi o zakładanie tradycyjnych sadów, bądź ich odtwarzanie. Jest to ochrona zasobów przyrodniczych, które posiadamy, te które warto zachować, czy te których nie chcemy utrzymywać, bądź zepsuć innymi gatunkami – dodaje Kryniewski.

Więcej w Radio Opole.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM