Nowa marka jabłoni ISSAQ zdobywa uznanie na rynkach zagranicznych

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 03 marca 2015 10:19

Nowa marka jabłoni ISSAQ  zdobywa uznanie na rynkach zagranicznych Fot. http://www.isaaq-apple.com/

Jabłka ISSAQ zyskują coraz większe zainteresowanie zarówno wśród producentów, jak i dużych sieci handlowych. Z tego względu wzrasta powierzchnia upraw tej odmiany w sadach.

Marka ISSAQ została stworzona przez włoskie Centrum Innowacji Odmianowych CIV (Centro di Innovazione Varietale) przy ścisłej współpracy z firmą KIKU. Owoce tej odmiany cechują się delikatnym miąższem o słodko-kwaśnym smaku. Są również kruche i soczyste. Prawie cała powierzchnia skórki pokryta jest jaskrawoczerwonym rumieńcem. Jabłka są niedużych rozmiarów, co z punktu widzenia konsumentów można uznać za ich zaletę. 

Drzewa tej odmiany są odporne na parcha jabłoni oraz łatwe do prowadzenia w sadach. Co więcej, owoce są mało podatne na uszkodzenia mechaniczne podczas zbioru i dobrze znoszą transport na dalekie rynki eksportowe. Jabłka wyróżnia ponadto oryginalne opakowanie, co dodatkowo przyciąga uwagę konsumentów.

Obecnie odmiana ta jest uprawiana w Austrii, we Włoszech oraz w Południowym Tyrolu. Na 2015 rok zaplanowano założenie plantacji tej odmiany w Nowej Zelandii na łącznej powierzchni 100 ha. Dodatkowo przewiduje się możliwości zbytu jabłek marki ISSAQ na rynkach krajów azjatyckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM