Mniej brzoskwiń i nektarynek we Francji

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: Agreste Conjoncture 03 października 2015 13:00

Mniej brzoskwiń i nektarynek we Francji W tym roku zbiory brzoskwiń i nektarynek we Francji będą mniejsze niż przed rokiem/ fot. shutterstock

W bieżącym roku zbiory brzoskwiń i nektarynek we Francji będą o 7 proc. niższe niż przed rokiem i aż o 18 proc. wobec średniej wielkości z ostatnich pięciu lat. W roku 2015 zbiory te oszacowano na 217,5 tys. ton z czego około 113,6 tys. ton to zbiory samych tylko brzoskwiń, a niecałe 98 tys. ton nektarynek - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: Agreste Conjoncture.

Łącznie we Francji owoce te uprawiane są na powierzchni 10,1 tys. ha – o 2 proc. mniej niż przed rokiem i o 13 proc. mniej wobec średniej z ostatnich pięciu lat.

Z wolumenem produkcji na tegorocznym poziomie udział francuskiej produkcji w łącznych unijnych zbiorach to około 6 proc. Zdecydowanym liderem jest Hiszpania i Włochy z około 36 proc. i 38 proc. udziałem oraz Grecja z 16 proc. udziałem w unijnym rynku brzoskwiń i nektarynek.

W sumie w minionym roku Francja wyeksportowała niecałe 44 tys. ton tych owoców, a zaimportowała w tym samym okresie 148 tys. ton. Najwięcej zakupiono z państw unijnych – 138,2 tys. ton, w tym przede wszystkim hiszpańskich owoców – 133,2 tys. ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM