PARTNER SERWISU

Mazowsze: Ceny wiśni w skupach wahają się między 0,8-1,1 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 28 lipca 2016 08:59

Mazowsze: Ceny wiśni w skupach wahają się między 0,8-1,1 zł/kg Tegoroczny sezon skupu wiśni pozostawia wiele do życzenia. Sadownicy są niezadowoleni z proponowanych cen i chcą wstrzymać zbiory / fot. shutterstockk

Tegoroczny sezon skupu wiśni pozostawia wiele do życzenia. Sadownicy są niezadowoleni z proponowanych cen i chcą wstrzymać zbiory. Nic dziwnego, tym bardziej, że nie ma przesłanek do obniżania przez przetwórstwo cen.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na Mazowszu – w rejonie grójecko-wareckim – ceny skupu wiśni wahają się między 0,8-1,1 zł/kg. Niższa stawka dotyczy wiśni przemysłowych (PW), zaś wyższa - tych przeznaczonych na mrożenie.

Jak mówi anonimowo właściciel skupu w regionie grójecko-wareckim cena nie powinna już spaść, ponieważ doprowadziłoby to do zablokowania dostaw. - Producenci przestaliby rwać owoce, ponieważ byłoby to dla nich kompletnie nie opłacalne. Według niego – póki co – nie ma też co liczyć na wzrosty. Mimo iż sadownicy narzekają na niską cenę w dalszym ciągu dostarczają owoce na skup. 

Warto podkreślić, że w analogicznym miesiącu rok temu, średnia cena skupu wiśni z przeznaczeniem do mrożenia wynosiła 1,76 zł/kg. Owoce do tłoczenia kosztowały 1,31 zł/kg. W sierpniu nieco spadły – na 1,63 zł/kg i 1,03 zł/kg.  

Eksperci branży nie spodziewali się w tym sezonie wielkiej rewolucji na rynku wiśni. Twierdzili, że ceny będą zbliżone do tych sprzed roku.  

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI