Mazowsze: Ceny wiśni w skupach wahają się między 0,8-1,1 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 28 lipca 2016 08:59

Mazowsze: Ceny wiśni w skupach wahają się między 0,8-1,1 zł/kg Tegoroczny sezon skupu wiśni pozostawia wiele do życzenia. Sadownicy są niezadowoleni z proponowanych cen i chcą wstrzymać zbiory / fot. shutterstockk

Tegoroczny sezon skupu wiśni pozostawia wiele do życzenia. Sadownicy są niezadowoleni z proponowanych cen i chcą wstrzymać zbiory. Nic dziwnego, tym bardziej, że nie ma przesłanek do obniżania przez przetwórstwo cen.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na Mazowszu – w rejonie grójecko-wareckim – ceny skupu wiśni wahają się między 0,8-1,1 zł/kg. Niższa stawka dotyczy wiśni przemysłowych (PW), zaś wyższa - tych przeznaczonych na mrożenie.

Jak mówi anonimowo właściciel skupu w regionie grójecko-wareckim cena nie powinna już spaść, ponieważ doprowadziłoby to do zablokowania dostaw. - Producenci przestaliby rwać owoce, ponieważ byłoby to dla nich kompletnie nie opłacalne. Według niego – póki co – nie ma też co liczyć na wzrosty. Mimo iż sadownicy narzekają na niską cenę w dalszym ciągu dostarczają owoce na skup. 

Warto podkreślić, że w analogicznym miesiącu rok temu, średnia cena skupu wiśni z przeznaczeniem do mrożenia wynosiła 1,76 zł/kg. Owoce do tłoczenia kosztowały 1,31 zł/kg. W sierpniu nieco spadły – na 1,63 zł/kg i 1,03 zł/kg.  

Eksperci branży nie spodziewali się w tym sezonie wielkiej rewolucji na rynku wiśni. Twierdzili, że ceny będą zbliżone do tych sprzed roku.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM