Mazowsze: Ceny truskawek przemysłowych wahają się między 0,8-2 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 06 czerwca 2016 12:01

Mazowsze: Ceny truskawek przemysłowych wahają się między 0,8-2 zł/kg W zeszłym tygodniu ruszyły również punkty skupu owoców do przetwórstwa i na początek zaproponowały 80-90 gr/kg. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku truskawek jest dość niepewna. Chociaż początek sezonu zapowiadał się obiecująco to wraz ze wzrostem podaży owoców spadły również ceny. W zeszłym tygodniu ruszyły także punkty skupu owoców do przetwórstwa i na początek zaproponowały 80-90 gr/kg.

W bieżącym roku początkowa cena zaproponowana przez zakłady przetwórcze była bardzo niska. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na początku sezonu skupu na południu województwa mazowieckiego za kilogram truskawek przemysłowych można było uzyskać około 1,5 zł. W przypadku odszypułkowanych truskawek do mrożenia, cena wzrastała do 2,25 zł/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie na Mazowszu w gm. Jasieniec ceny owoców do przetwórstwa wahają się między 0,8-2 zł/kg. Najniższy poziom cenowy osiągają truskawki z szypułka II klasy. Za owoce z szypułka klasy I otrzymać można 1,1 zł/kg, zaś za te bez szypułki - 2 zł/kg. Truskawki kierowane na eksport kupowane są za 3 zł/kg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM