Maliszewski: Polskie truskawki niezwykle popularne - w kraju i za granicą (video)

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 18 czerwca 2015 09:49

Maliszewski: Polskie truskawki niezwykle popularne - w kraju i za granicą (video) Mirosław Maliszewski, poseł, prezes Związku Sadowników RP; fot. PTWP / ZelaznaStudio (P.Pawłowski)

- Mamy dobre informacje z rynku truskawek deserowych. Okazało się, że trend zainteresowania polskimi owocami w świecie, który zapoczątkowały polskie jabłka, przekłada się także na truskawki. Obserwujemy ogromne zainteresowanie polskimi truskawkami deserowymi – zarówno na rynkach Europy Wschodniej, jak i Zachodniej – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl, Mirosław Maliszewski, poseł, prezes Związku Sadowników RP.

- Niestety truskawki, jako owoce miękkie, nie sposób eksportować na dalekie rynki, ale jestem przekonany, że tam również cieszyłyby się ogromnym zainteresowaniem – potwierdza Mirosław Maliszewski.

Prezes Związku Sadowników RP podkreśla, że w sprzedaży truskawek dużą rolę odgrywają również polscy konsumenci. – Polacy w ostatnim sezonie zakupili rekordową ilość polskich jabłek i teraz podobnie dzieje się z truskawkami. Konsumenci zaznaczają, że jeśli kupują te owoce, to chcą mieć pewność, że są to truskawki z Polski. To bardzo budujące, że konsumenci wykazują patriotyzm gospodarczy. Bardzo im za tym dziękuję w imieniu sadowników i plantatorów – podkreśla poseł Maliszewski.

- Mam nadzieję, że 2015 będzie rekordowym rokiem spożycia polskich truskawek przez polskich konsumentów. I że ten trend przełoży się na inne owoce – dodaje.

Jego zdaniem jest szansa na zachowanie atrakcyjnych cen truskawek do końca sezonu. Będzie to w dużej mierze zależało od popytu zewnętrznego.

- Warto podkreślić, że polscy konsumenci mają dostęp do najsmaczniejszych, ale i najtańszych truskawek na świecie. Wielu zagranicznych obserwatorów mówi wyraźnie, że polskie truskawki nie tylko dobrze wyglądają, ale także pachną, mają wspaniały aromat, wspaniale smakują. Polskie owoce wyróżniają się doskonałą jakością i są relatywnie niedrogie – mówi Mirosław Maliszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM