Kto w tym roku zarobi na truskawkach?

Autor: Agrobiznes TVP 27 maja 2015 12:16

Kto w tym roku zarobi na truskawkach? fot. shutterstock

Owoców coraz więcej, a ceny coraz niższe. Jak mówią plantatorzy truskawek, takie są prawa rynku. Zbiory wczesnych odmian owoców ruszyły już na dobre, ruszyły również pierwsze punkty skupu. Jednak na sprzedaż truskawek do przetwórstwa decydują się tylko ci, którzy muszą – podaje Agrobiznes w TVP.

Zdaniem producentów na truskawkach lepiej zarabiają pośrednicy, bo nie muszą ponosić wysokich kosztów. Gospodarz musi zainwestować w produkcję, a pośrednik tylko sprzedaje – po dużo droższej cenie.

Tak czy inaczej, wszyscy chcą zyskać, nie stracić, a ceny są bardzo różne. Nie da się jednak ukryć, że kupcy szukają okazji.

Za dobry towar producenci oczekują jednak dobrych cen. Trzeba jednak mieć na uwadze, że truskawki, które są sprzedawane teraz pochodzą spod folii, więc koszty produkcji są dużo wyższe niż gruntowych.

Producenci są przygotowani, że nie będzie to najlepszy sezon w historii, tym bardziej, że proponowane przez punkty skupu ceny (około 1,30 zł/kg) za owoce do przetwórstwa nie napawają optymizmem.

 

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM